O festivalu

Festival Na prknech dlažbě i trávě je festivalem živého města. Myšlenkou festivalu je oživení brněnských ulic a veřejných prostranství prostřednictvím nejrůznějších forem živého umění pod širým nebem. Díky volně přístupnému programu nabízí obyvatelům Brna i návštěvníkům netradiční pohled na město.

O festivalu

Festival s třináctiletou tradicí zahájí v pátek 11. srpna koncert kapely Veroničin Band na Moravském náměstí.
O den později se diváci mohou vydat do bývalé káznice na Cejlu. Tam se představí „Divadlo II. pád“ se svým úspěšným představením nazvaným Městečko Palermo.
V neděli 13. srpna, opět na Moravském náměstí, čeká na děti i dospělé karneval. Všichni se mohou těšit na koncert skupiny BomBarďák, kterou tvoří Jiří Jelínek, Michal Dalecký a Filip Nebřenský. Kromě nich se na pódiu objeví i kouzelník Mišuge, klaun Čiko nebo DJ Laich. Součástí karnevalu bude i balónkování, malování na obličej a výroba masek. V průběhu odpoledne vystoupí také V. O. S. A. Theatre, jeden z nejvýraznějších reprezentantů českého pouličního divadla, který sklízí velké úspěchy i v zahraničí. Skupina akrobatů a performerů přiveze balón o průměru 6 a půl metru, k jehož naplnění je potřeba 165 m3 helia, což odpovídá asi 14 tisícům balónků. Balón, pod nímž bude zavěšená akrobatka, se může vznést až do čtyřicetimetrové výšky. Představení se odehraje na Moravském náměs

Festival Na prknech, dlažbě i trávě je součástí festivalu Maraton hudby Brno 2017.

 

A co jsme pro vás už všechno hráli?

2016

Průvod – Cirkus Legrando
Kouzelník Mišuge – Michal Fridrich
Orbis pictus – Geisslers Hofcomoedianten
Láska ke třem pomerančům – Geisslers Hofcomoedianten
Lazarovo vzkříšení – Seriš & Karásek
Slovosledi ve vlastní šťávě – 2016 Storytelling
Milonga - tančírna argentinského tanga
Komediograf – Divadlo Komediograf – divadlo jednoho autora
Cirkus Legrando - workshop
Kocour v botách – Divadlo Rozmanitostí
Olympijské hry – Opus furore
Bomberos – Squadra Sua
Stones Beatles – Divadlo Husa na Provázku
Improvizační večery – FM Teller & Sýkora
Pohádky do kapsy – Divadlo SemTamFór
Mystérium svět – Divadlo T.e.j.p.
Nedloubej se v nose – Divadlo Rozmanitostí
Letrourou – koncert
Re-kabaret – Divadlo Bolka Polívky
Cirkus Legrando - ohňová show
NOW..? – Divadlo Continuo
Komediomat – Komediomat
Pískomil se vrací
Na stojáka
Tak trochu Bajaja aneb Tajemství komiksových superhrdinů – Divadlo Hysterie
Strašlivá proměna měšťana v kozla a jeho následná záhuba skrze hrozný pád – Divadlo Husa na Provázku
KO.MIX.X1 – Amanitas
R & B Dance Team
Tůdle Nůdle – Divadlo Facka
Přehlídka masek na přehlídkovém molu
Bongo Bombarďák
Průvod masek Národního divadla Brno aneb s Leošem na věčné časy Park na Moravském náměstí Den masek
IMPRO DŽOW
WraaDap Band
Defilé průvodu Národního divadla Brno a Vyhlášení nejlepší masky v kategorii DÍTĚ a DOSPĚLÝ
Ukulele orchestra jako Brno – koncert
Vanař - ohňová show V.O.S.A. Theatre O pračlovíčkovi  Divadlo Tramtarie

2015

O pračlovíčkovi  Divadlo Tramtarie
Decadence  Mr. Pejo
Alenka v říši divů  Long Vehicle Circus
Kabaret Astragal  Městské divadlo Zlín
Žabí kráľ  Divadlo na Hojdačke
Decadence  Mr. Pejo
Automat na filmy  Buchty a loutky
Big Beatles-koncert  Husa na provázku
Neposlušná kůzlátka  Buchty a loutky
Plovárna  (Bra)Tři v tricku
Fer Play  Cirkus Mlejn
Vysoké snění  V.O.S.A. Theatre
Jungle Joke  Teatr Novogo Fronta
Václav Havel – Prase aneb Václav Havel´s Hunt for a Pig  Husa na provázku
Etudy, etudy, etudy…  Divadlo Facka
Causa Fatalis  Teatr Novogo Fronta

2009

Průvod – z ulice Radnická přes
Divadlo eMillion – Děti pirátů a ztracený ostrov
Teátr Víti Marčíka – Popelka
Divadlo Feta, Gdaňsk – Ariadnina nit
Divadlo a.ha Bratislava – Cirkus Insect
Vernisáž výstavy fotografií Divadlo v prostoru
Juraj Benčík – Cesta jedného muža
Divadlo Continuo – Finis Terrae
Divadlo Líšeň – Paramisa – Chytrý hloupý Rom
Monadria Polygamica
Ohňová show kejklíře Jonáše
Divadlo Paravánek – O Palečkovi
Pouliční divadlo Viktora Braunreitera – Kterak ženy chytré jsou a lidé hloupí, Romeo a Julie
Konzervatoř Brno – Zpěvy země
Divadlo Podivy – O líném Honzovi, tříhlavém drakovi a povidlových buchtách
Divadlo OA Břeclav – Stínadla se bouří
Koncert s Evou Vrbkovou (herečka a zpěvačka z divadla Husa na provázku)
Monadria Polygamica
Cirkus LeGrando – Kolotoč
Divadlo Na peróne – Príbeh slaný
Divadlo Kvelb – Invaze

2008

PRŮVOD: Divadlo Kvelb, Vranovské chodúlové divadlo, Divadlo Rex, hudba
Divadlo Kvelb, Č.Budějovice  Kára komediantů,  Vzplanutí
Vranovské chodúlové divadlo  Jánošík, O čertech, hastrmanech a podvodnících
Čankišou - koncert
Primate Group, Venezuela - Bubnové divadlo
Divadlo Krab, Praha - Císařovy nové šaty
Dance theater Utrecht
Absolutní divadlo, Brno - Medvěd a ti druzí
Primate Group, Venezuela - Bubnové divadlo
Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a pana Brůčka - O kouzelné kuličce, aneb jak Vojta k šikovnosti přišel     
Dance theater Utrecht
Pěvecký sbor Pasqil
Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a pana Brůčka - Don Quijote z Doudleb
Prešporské divadlo - Konkurz
Minach - koncert
Docela velké divadlo, Litvínov - Jak šel drak sníst princeznu, Carmen
Décalages, Česko-francouzské divadlo v pohybu - TaBallada
Divadlo Paravánek, Brno - Pohádky ze Špalíčku
Kamarádi - Hrajeme si s Kamarády
Divadlo Prkno, Veverská Bítýška
Život je jinde - koncert
Divadlo DIFA JAMU, Brno - Bajkya sny
Divadlo Kana, Štětín Polsko - Šachy

2007

DIVADELNÍ PRŮVOD, Divadlo Kvelb, České Budějovice, Divadlo Rex, hud. skupina Nešlapeto
Divadlo Komedianti na káře, Za pirátským pokladem
Putující loutky pana Pejo Petrohrad, Rusko
Urban Angels, Leeds, VB
Taneční divadlo, Utrecht, Nizozemsko
Divadlo Kvelb, České Budějovice, Kašpar Rek
Putující loutky pana Pejo Petrohrad, Rusko
Loutkové divadlo SKAZKA, Praha, Veselý rej
Divadelní spolek při Obchodní akademii v Břeclavi, Rychlé šípy aneb Hlídka mladého skauta
Taneční divadlo, Utrecht, Nizozemsko
Teatr Akt - CHICK-STICK, Varšava, Polsko
Divadlo Veselé skoky, Praha, Na hlavu
Monadria Polygamica, Praporová performance
Taneční divadlo Mimi Fortunae, Brno
Divadlo Mrak, Havlíčkův Brod, O statečném Jankovi
Divadlo Paravánek, Brno – Špalíček pohádek
Teatro Due Mondi, Faenza, Itálie, Fiesta

2006

Divadelní průvod
Jarmareční hudební těleso Nešlapeto
Divadýlko Jakoubek, pohádka Jak čerti lechtali Rampušáka
Černí šviháci, Amatéři
Quantiminoris, historická hudba
Divadlo ŠUS, Červená Karkulka
Circus Jopie, Utrecht
Divadlo Disk Trnava, Geniálna epocha podla Schulza
Veselá trojka Pavla Kršky
Divadlo Uličník, Teplice
Circus Jopie, Utrecht
Túlavé divadlo Trnava, Piano revue
Duo La Sol, afrokubánské rytmy na bicí nástroje
Divadlo Uličník, Teplice
Vojta Vrtek, kejklířské představení
Teatr A, Gliwice, G.E.N.E.S.I.S.
Život je jinde, hudební skupina
Monadria polygamica, brno, praporový tanec
Komedianti na káře, Kdo z koho
Divadlo Mimotaurus, Akrobolis
Teatar Joakim Vujic, Kragujevac, Sedm

2005

Průvod Stará radnice-Radnická-Zelný trh-Kapucínská-Masarykova-nám. Svobody-Pánská-Radnická
Bonzo and Resonator, Trnava/SK, hudební skupina
Divadlo V pytli, Hrob u Teplic - 4D, Carkulka
Clown Jonas, Brusel/B - Prosper O
Juraj Benčík, Bratislava/SK - Kapitán Pantho a papagáj Mimo
Duo Latin, Brno, hudební skupina
Oskar, Australie/Švýcarsko - Ulice
Bängditos theatre, Hamburg/N - Strážní andělé
Allegro, Trnava/SK, hudební skupina
Malé divadlo, Praha - O Červené Karkulce, O Palečkovi
The 21 Yellow Anorexical Elephants, Katalánsko, Kruh
Teabrass, Brno, hudební skupina
Herodesovo nevinné divadlo, Pohádky A. Mikulky
STU Dance, Utrecht/N, taneční divadlo
Divadlo pro děti, Kragujevac/Srbsko - Princezna na hrášku
Teatr of Manhattan, Lodž/P - Gerda
Túlavé divadlo, Trnava/SK - Hamlet, alebo nález lebky
Divadlo Klauniky, Brno - Don Quijote de la Ancha
Teatr ognia i papieru, Lodz/P - Věž
KR banda, Brno, hudební skupina
Jaroslav Jung, Pardubice - Želvák Karel
Circus Sacra, Praha - Draceana     Pánská

2004

Divadlo Mimotaurus , Aladin a kouzelná lampa
Zimour , Brno
Divadlo Veselé skoky Praha, Na hlavu
Divadlo Facka Brno, Ne-Splněná přání, Pohádkový jarmark
Ghungroo musical club ChandIgarH, Indie
Život je jinde , Brno
Malé divadélko Praha - Sněhurka a 7 trpaslíků, Loutkové varieté
Tomáš Kočko & orchestr .
Jumping Spectacles Utrecht, akrobatický rock and roll
Tom Geder Oskar Australie / Švýcarsko - All Aboard
Teatr PrawdZiwy Bilawa - Poslední pochod
GeckoArt Vídeň, - Vilgor
Barelrock, ponejvíce Žďár nad Sázavou .
Divadlo Líšeń – Sávitrí
Divadlo V PYTLI Hrob u Teplic, Kdo zabil Márda?
Teatro Tatro Nitra, Amore, O stvoření světa
Ivo Cicvárek a Oko , Brno
Divadlo Kvelb České Budějovice , Černá rodinka
Divadlo Studna České Budějovice, Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Zimour , Brno
Defakto mimo Jihlava, UNKULUNKULU,africké pohádky
Ghungroo musical club ChandIgarH Indie

2003

Zpívání s Radostí , Brno
Cacahuette, Francie - Maminčin pohřeb
De fakto mimo , Jihlava - Modrej drahokam
Malé divadélko, Praha
Divadlo v Dlouhé, Praha – Jak jsem se ztratil aneb malá vánoční povídka
DIVADLO Prkno , Veverská Bítýška - Kat a velkovezír
Divadlo Zóna ticha , Poznaň, Polsko - Pressing
Tradičné bábkové divadlo Antona Anderleho , B. Bystrica, Slovensko
Divadlo Trakař , Praha - Dva potulní rytíři
D´irque, Belgie – pouliční akrobacie
Divadlo loutek , Ostrava - O rybáři a rybce
Divadlo Continuo , Malovice – Život v peří ( stan Veveří ul. )
Divadlo Maribor , Slovinsko - Tři příběhy o zajíci
Divadlo U Staré herečky , Hradec Králové – O líné Liduně a třech přadlenách
Teátr Víťi Marčíka , Hosín – Šípková Růženka, Bajaja
Sawa Teen , hudební skupina, Leeds, VB
Teátr Víťi Marčíka , Hosín – Dario Fo
Divadlo DRAK , Hradec Králové – Hopla, kukla pukla! aneb Letem živočišným světem
Sawa Teen , hudební skupina, Leeds, VB
Divadlo Radost , Brno - Swing
Divadlo Maska , Zvolen, Slovensko - Romeo a Julie
Divadlo Minor , Praha – Kabaret Tlukot a bubnování aneb Velké putování
Divadlo ALA – HOP , Liberec – Strašidlo strašidlu strašidlem
Divadlo Vis plastica , Rakousko
„Céčko“ , Svitavy - Slon

2002

Gecko Art Studio, Vídeň – Loď Poutník
Divadelní spolek Škrhola Brno - Jak princezna hádala, až prohádala
Studio Dům, Brno – Princ Bhadra a princezna Vasantasena aneb …
Teatr 8 dnia, Poznaň, Polsko – Archa
Studio dell´arte, Č. Budějovice – Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Don Giovanni
Tyjátr na káře, Praha - Prokletý Wolfgang
Julie a spol. Praha - Perníková chaloupka, Fimfárum
Maatwerk, Rotterdam, Nizozemsko - Lichtpulver
Lord Norton a jeho sluha James, Bratislava
Divadlo SPEAK, Utrecht, Nizozemsko
The Incredible Singing Dolls , Salthol, Dánsko
Divadlo Maska , Zvolen – Baba Jaga, Romeo a Julie, rockový muzikál
Phillip Spelacy , loutkové divadlo, Leeds
Frueflaesk and boeffer , Arhuus, Dánsko – akrobacie
Otvírání sezóny Divadla Polárka
Divadlo Polárka , Divadelní spolek Slawjena , kapela Einsam Und Blind , cimbálová muzika Antonína Stehlíka , dětský folklorní soubor Dyjavánek ze Znojma
The Incredible Singing Dolls , Salthol, Dánsko
Divadlo Koňmo , Praha – Jak šlo vejce na vandr, Mlynář a jeho dcera
Phillip Spelacy , loutkové divadlo, Leeds
Frueflaesk and boeffer , Arhuus, Dánsko – akrobacie
Divadlo Astorka , Bratislava, Povídky z vídeňského lesa

2001

StraaTorkest De Tegenwind, Utrecht, Nizozemsko - pouliční muzika
Voor de Gelegenheid , Utrecht, Nizozemsko - akrobati na ulici
Doublé Acrobatic Theatre , Utrecht, Nizozemsko - a krobati na ulici
Divadlo Continuo, Malovice - Circus Vitae
StraaTorkest De Tegenwind, Utrecht, Nizozemsko - pouliční muzika
Divadlo Studna - Zakletá princezna, hrají V.Vrtek a J. Kašpar
Voor de Gelegenheid , Utrecht, Nizozemsko - akrobati na ulici
Doublé Acrobatic Theatre , Utrecht, Nizozemsko - a krobati na ulici
Divadlo AKT, Varšava, Polsko - Chrabrý cínový vojáček
Divadlo Únosci těl, Poznaň, Polsko - Umělé dýchání
Gruppe Gecko Art , Vídeň - Gulliverovy cesty – pouliční divadelní akce
Vis plastica , Vídeň - pouliční pohybové divadlo
Výstavy - Leo Gattermayer, kresby + Irena Ráček, fotografie plastik
Theater westliches Weinviertel, Guntersdorf - Commedia dell´arte - Sluha dvou pánů
Metamorphosis , Vídeň - koncert – „contamined chamber music“
Filigrán , Brno-Tyrolsko - taneční sdružení
Orchestr divadla Romathan , Košice, Slovensko - koncert
Hudební divadlo, Svitavy - Bajaja
Pro100r, Brno - Nadsamec, Alfred Jarry
ROMATHAN, Košice, Slovensko - Plamen lásky, první původní romský muzikál
Vranovské chodúlové divadlo - Jánošík a 2000 zbojníků
Divadlo bábscénus, Martin, Slovensko- Jarmarečné feérie
Studio dell´arte, České Budějovice - Don Giovanni

2000

Divadlo Basta Fidli , Praha - Honza a skřítkové
Divadlo Husa na Provázku , Brno - Cirkus aneb se mnou smrt a kůň
Teatro Tatro , Nitra, Slovensko - Bianca Braselli aneb žena se dvěma hlavami
Divadlo ELF , Praha - Kašpar, čert a ježibaba
Divadlo Trakař , Praha - Kocourkov
Bílé divadlo , Ostrava - Červený kohout letí k nebi
Teatro Tatro , Nitra, Slovensko - Bianca Braselli aneb žena se dvěma hlavami
Divadlo Kvelb , České Budějovice - První rytíř, aneb z českých letopisů
Divadlo Kvelb , České Budějovice - Pochod komediantů
Módní divadlo , Vratislav – Polsko
Tradičné bábkové divadlo Antona Anderleho , B. Bystrica, Slovensko
Zóna ticha , Poznań, Polsko - Městský vaudeville
Divadlo Prkno , Veverská Bítýška - Pán Bůh s námi

1999

Pouličníci , Tábor – kramářské písně
Divadlo Pro100r , Brno – Pomsta ruské siroty
Školní divadlo , Kaunas, Litva – Staromódní komedie
Divadlo Polárka, Brno – Pohádka o Honzíkovi a Andulce
Antonina Krzystoń + J. Hutka - koncert
Teatr wlasny Stanislawiak, Chorzov, Polsko – Vystřihovánka pro dva
Divadlo Studna , Česklé Budějovice – Kocour v botách
Jaroslaw Gmitrzuk , Warszawa, Polsko – Člověk orchestr
Komuna Otwock , Otwock, Polsko – La Rivolucion Siamo Noi
Divadlo Andromeda, Praha – O chytré kmotře lišce
Divadlo Continuo , Malovice – Circus vitae

Festival Na prknech, dlažbě a trávě je součástí festivalu Maraton hudby Brno 2017